tipy na výlet

RELAX

 

 

stránky o cestování obytným vozem apod.. - Anglie, Evropa... motivační !!!

____________________

na weby kempů se dostanete kliknutím na obrázky

Český ráj - Sedmihorky

dle mého známého ten nejlepší kemp v ČR, ticho, noční klid od 22.00 ...

 

 

Novohradské hory - Veveří

nádherné hory, ale v tomhle kempu jsem ještě nebyl - uvítáme vaši recenzi

 

 

Planá u M.Lázní - Karolina

poklidné místečko, výchozí bod pro výlety do M.Lázní, na Přimdu apod.. přátelský majitel :-)

 

 

_____________________

více kempů naleznete na

_____________________

 

modely

 

 

 

 

 

 

úvod

karavany obytná auta kontakt odkazy
   

Zašlete nám i vy vaše příspěvky, krátké povídky o tom,  jak jste vy začaly jezdit s karavanem, zážitky z vašich cest apod.... rádi zveřejníme ! A můžete přiložit i pár fotek :-)

     
 

 

Začalo to vlastně už tenkrát v létě kdy jsme vyrazili do Alp a pak k moři. Měli jsme v plánu týden Italské Dolomity a druhý týden Chorvatské moře. Naše čtyřčlenná rodinka byla za pár dní zbalena a tak jsme vyrazili. V kufru stan, kempové náčiní atd..

 

Dělali jsme to vždy tak, že týden jsme strávili někde v kempu v horách pod stanem a druhý týden u moře v apartmánu - tedy kompromis, který měl uspokojit všechny členy rodiny, jak dva chlapy  tak i dvě ženský :-)

Už od Rakouska drobně, ale vydatně pršelo a v Dolomitech to bylo stejné a manželka začala mít ve tváři zvláštní neklidný výraz..srpen v horách

Nakonec jsme se synkem uhájili rozbití stanu (ten výraz ve tváři mé ženy při stavbě stanu  bych vám přál vidět, ale musím uznat, že neřekla ani slovo proti, i když trpěla, před dětma se zachovala ok) -  a po krátké prohlídce okolí (kromě přírody i okukování několika karavanů v kempu) šli za stálého deště spát. Děvčata v zimních spacácích (do -25st.), kluci samozřejmě v letních. A hádejte komu byla celou noc zima ! V noci mne probudil manželčin drkot zubů. Musel jsem ji vyběhnout do auto pro další vrstvu svetrů.

Ráno jsme se probudili a stále pršelo. Když jsme vylezli ze stanu a uviděli na všech horách okolo kempu sníh (podotýkám, že byla polovina srpna), přiznám se, že to otřáslo i mnou..

A než jsme si uvařili čaj, byly jsme všichni tak promrzlí, že už mne nikdo nemusel přemlouvat k tomu aby jsme co nejrychleji sbalili stan a utekli k moři.

Jo, jo - mít tak tenkrát karavan, tak jsme z Dolomitů utíkat nemuseli; ten den, dva by se v něm dal přežít a pak už bylo po dešti.

A tak jsme se nadobro rozhodli, že bez karavanu už žádná naše rodinná expedice nepojede.

 

 

 

všimněte si louží okolo stanu

     
 

 

 

 

 

 

 

Dolomity jsou krásné, když přeje počasí...

     
   

 

 

 

 

 

     
   

 

 

 

 

 

 

 

 

     
   

 

 

 

 

 

     
   
   

 

 

 

 

 

www.meritumkladno.cz